Pierwszy dzień Mistrzostw Polski klasy MICRO – ORLEN CUP 2021 za nami.

Słaby wiatr (6 – 8 węzłów) oraz bardzo silny nurt rzeki Wisły stworzyły wyjątkowo wymagające warunki dla żeglarzy walczących o tytuł Mistrza Polski. Na starcie regat stanęło trzynaście załóg. Słaby wiatr z bardzo zmiennych kierunków był przyczyną przerwania pierwszego wyścigu. Jednak po kilku minutach oczekiwania wiatr się ustabilizował co pozwoliło powtórzyć pierwszy wyścig i rozegrać dwa kolejne. W sumie w dniu dzisiejszym rozegrane zostały trzy wyścigi.

Po bardzo zaciętej walce pomiędzy Piotrem Tarnackim (ubiegłorocznym Mistrzem Polski), a Piotrem Mańczakiem (ubiegłorocznym vice Mistrzem Polski) dzisiaj ponownie lepszy okazał się obrońca tytułu. Trzecią pozycję po trzech wyścigach zajmuje Rafał Moszczyński.

W dywizji Racer pierwszą pozycję zajmuje Maciej Grodzki przed Piotrem Kowalewskim i Michałem Brzozowskim. Dywizję Cruiser wygrywa po pierwszym dniu regat Andrzej Gorzelak przed Mają Dębowską. W dniu jutrzejszym zaplanowane są kolejne wyścigi Mistrzostw Polski wraz z wyścigiem długodystansowym. Również w dniu jutrzejszym odbędą się XXXI Regaty o Puchar PKN ORLEN w klasach turystycznych. Sponsor Tytularny PKN ORLEN S.A. zdecydował się po raz kolejny na integrację wyczynowego żeglarstwa z żeglarzami amatorami, którzy z zainteresowaniem obserwują i przenoszą zdobyte doświadczenia na lokalny akwen regatowy

Kategorie: Regaty